Veysel Şahin
Genel Koordinatörü ve Halkla İlişkiler Departman Lideri
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 2. Sınıf
Linkedin SayfasıInstagram SayfasıEmail
Barış Ören
Takım Lideri
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği - Makine Mühendisliği 3. Sınıf

Linkedin SayfasıEmail
İrem İlsev
Aerodinamik Departman Lideri
Makine Mühendisliği 2. Sınıf


Linkedin SayfasıEmail
Ahmetcan Karagül
Elektrik Departman Lideri
Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf


Linkedin SayfasıEmail
Yiğit Mert Tekkeli
Güç Ünitesi ve Aktarımı Departman Lideri
Makine Mühendisliği 4. Sınıf
Linkedin SayfasıEmail
Atakan Atıcı
Malzeme Departmanı Lideri
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. Sınıf
Linkedin SayfasıEmail
Kadir Onurhan Erinan
Taşıt Dinamiği Departmanı Lideri
Makine Mühendisliği İ.Ö. 4. Sınıf
Linkedin SayfasıEmail
Formula Racing Team
Resmi Hesaplar
Hesap Bağlantıları

Instagramİnternet AdresiLinkedin

IEEE DEU Formula Racing Team Kimdir ?

Dokuz Eylül Üniversitesi Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) bünyesinde kurulan takımımızda; Makine, Elektrik-Elektronik, Metalurji ve Malzeme, Tekstil mühendislikleri gibi pek çok disiplinler arası bölümlerden üyeler bulunmaktadır.

Ekibimizin amacı, 40 yılı aşkın süredir devam eden; her sene dünya çapında 650 üniversiteden öğrencilerin Formula tipi tek kişilik yarış araçları tasarlayıp üreterek katıldıkları bir mühendislik yarışması olan Formula SAE’de üniversitemizi temsil etmektir.

Ekibimiz; Aerodinamik, Elektrik Elektronik, Güç Ünitesi ve Aktarımı, Halkla İlişkiler, Malzeme, Taşıt Dinamiği olmak üzere toplam 7 departmandan oluşmaktadır.

IEEE DEU Formula Racing Neler Yaptı ?

Takımımızın markalaşması için çalışmalar yapıldı.

Takımımız bünyesinde çalışan mühendislik öğrencilerine eğitimler verildi.

Başta TEHAD etkinliği olmak üzere bir çok fuarlara katılım sağladık.

Çıkaracağımız aracın ARGE’si yapılmakta

IEEE DEU Formula Racing Neler Yapacak?

Kurulduğu günden beri aynı özveri ve disiplinle çalışan ekibimizin gelecek çalışmaları:

Geri dönüştürülebilir ve özgün bir araç tasarlamak

Elektrikli aracımızın; elektrik motoru, motor sürücüsü ve batarya paketlemesini okulumuz bünyesinde %100 yerli olarak üretmek

Monokok şasili araç üretmek

Otonom ve elektrikli araç üretmek

Formula serisi dışında araç üretimi

IEEE DEU Formula Racing Takım Liderimiz ve Departman Liderlerimiz Kimlerdir ?

Takım Lideri:

Merhaba, ben Barış Ören. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim, aynı zamanda çift anadal programı dahilinde Makine Mühendisliği okumaktayım. Geçmişte takım içerisinde Malzeme Departmanı Lideri  olarak çalışmalarım bulunmakta. Şu an Takım Lideri olarak takıma katkı vermekteyim. Departmanların yaptığı işlerin denetimi, takım dinamiklerinin yönetimi, yeni üye alımı ve teknik konular üzerine çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Aerodinamik Departman Lideri:

Merhabalar ben İrem İlsev, okulumuzun Makine Mühendisliği alanında eğitim görmekteyim. Takımımızda Aerodinamik Departmanı Lideriyim ve departman olarak amacımız  bize katılan arkadaşlarımızı aerodinamik bilimi hakkında ileri seviyelere taşımak ve bir Formula aracının aerodinamik tasarımını eksiksiz bir şekilde yapabilecek hale getirmektir.

Elektrik Elektronik Departman Lideri:

Merhaba ben Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Ahmetcan Karagül. 2020 yılından beri IEEE DEU üyesiyim. Aktif olarak IEEE DEU Formula Racing Elektrik Departman liderliğini yürütmekteyim. İlgi alanlarım arasında başlıca bikepacking, backpacking ve fotoğrafçılık bulunmakta.

Güç Ünitesi ve Aktarımı Departman Lideri:

Merhabalar, Ben Yiğit Mert Tekkeli. Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Yarış araçlarının, dinamiği, aerodinamik karakteristiği, güç ünitesi ve aktarma organları konularında çalışmalar yürüttüm ve bu konularda kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Halkla İlişkiler Departman Lideri:

Merhabalar ben Veysel Şahin. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda yarış takımımızın Halkla İlişkiler departman lideriyim ve takımın genel koordinatörüyüm. Takımın; markalaşma, eğitim, sponsorluk, üye alımı ve daha bir çok konusuyla ilgilenmekteyim.

Malzeme Departman Lideri:

Selam ben Atakan Atıcı. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim. Takımın Malzeme Departmanı lideri olarak takımımla beraber kabuk, şasi gibi parçaların üretimini ve departman içi görev dağılımını belirleyerek kendimi sektör için geliştirmeye çalışıyorum.

Taşıt Dinamiği Departman Lideri:

Merhabalar, adım Kadir Onurhan ERİNAN

Makine mühendisliği bölümünde okuyorum takımda taşıt dinamiği departmanı lideriyim, öncesinde aerodinamik departmanı içerisinde çalışmalarım bulunmakta.

Resmi Hesaplarımız