Tuğba Kasap
Aerospace and Electronic Systems Society Eş Başkanı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf

LinkedIn SayfasıInstagram SayfasıE-posta Adresi
İsmet Berkay Şener
Aerospace and Electronic Systems Society Eş Başkanı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf

LinkedIn SayfasıInstagram SayfasıE-posta Adresi
Aerospace and Electronic Systems Society
Resmi Hesaplar
Hesap Bağlantıları


E-posta Adresi

IEEE AESS Nedir?

IEEE Havacılık ve Elektronik Sistemler Topluluğu, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’nün entegre elektronik sistemlerin ve büyük ölçekli entegre birlikte çalışabilir sistemlerin geliştirilmesine odaklanan bir toplumudur.

AESS Misyon ve Vizyonu

AESS’in misyonu, ilgi alanlarımızda dünya çapında çeşitli üyeler (yaş, kültür, topluluk – teorik, yönetsel ve uygulamalar) çeken, dahil eden, yardım eden ve bunları elinde tutan duyarlı ve ilgili bir profesyonel toplum sağlamaktır. AESS bunu konferanslar, yayınlar, eğitim, teknik işlemler, endüstri ilişkileri ve üye hizmetleri alanlarındaki teknik, bölüm ve toplum faaliyetleri yoluyla üyelerine kazandırmaktadır.

AESS’in vizyonu, dünya çapındaki teknik topluluk için vazgeçilmez olmak ve havacılık ve elektronik sistemler alanlarında olağanüstü katkılarından dolayı tanınmaktır.

IEEE DEU AESS Ne Yapıyor ?

IEEE Havacılık ve Uzay ve Elektronik Sistemler Topluluğu (AESS), elektronik sistemler alanında çalışan mühendisler için küresel bir profesyonel yuva sağlar.

AESS Komitesi; Havacılık, Elektronik ve Savunma sektörünün üç ayağıyla derinlemesine bağlantı kurmak için eşsiz bir fırsat sunar. AESS’in ilgi alanının özü olan Karmaşık Sistemlerin organizasyonu, tasarımı, geliştirilmesi ve işletilmesi için kilit unsurdur.

AESS Kompleks Sistemleri, donanım, yazılım, entegrasyon ve Mühendislik işinin diğer birçok yönü dahil olmak üzere uzay, hava, okyanus ve yer ortamlarını kapsar.

2022-2023 Dönemi AESS başkanları kimlerdir ?

Biz İsmet Berkay Şener ve Tuğba Kasap. Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyiz. Havacılık, uzay ve elektronik alanlarına ilgi duymaktayız. Bu ilgimizi üyelerimizle birlikte bilgiye dönüştürmek amacıyla eş başkanlık görevini yürütüyoruz.