IEEE DEU Entrepreneurship Ne Yapar?

     Entrepreneurship Society (ENTRE) girişimciliği öğrencilere sevdirmeyi amaçlayan ve üniversite öğrencilerine atacakları girişimcilik yolunda yardımcı olmak için IEEE DEU çatısı altında oluşturulan komitedir. Komitenin asıl amacı inovasyonu ve girişimciliği üniversite içerisinde geliştirebilmektir. Ayrıca sağladığı network imkânı ile öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Zorlu pandemi dönemi dolayısıyla komite üyeleri ile çevrim içi toplantılar gerçekleştirerek onların istekleri doğrultusunda canlı yayınlar ve bilgilendirici video çekimleri yaptık.

IEEE DEU Entrepreneurship Ne Yapıyor?

Sene içerisinde düzenlediği TeaTalk etkinliği ile başarılı girişimcileri öğrencilerle buluşturarak öğrencileri girişimcilik konusunda cesaretlendirip başarılı girişimcilerin öğrencilere yol gösterici olması amaçlanıyor.

Bi’Fikrim Var Youtube Serisi ile öğrencileri online olarak girişimciliğe kazandırmakla beraber sene içerisinde Hackathon düzenleyerek öğrencilere kısa süre içerisinde çözüm bulma, takım çalışması yeteneklerini geliştirmesini sağlamaktadır.