İsmail Taştepe
Robotics & Automation Society Eş Başkanı
Elektrik - Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf
LinkedIn SayfasıInstagram SayfasıE-Posta Adresi
Burak Özdemir
Robotics & Automation Society Eş Başkanı
Elektrik - Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf
Linkedin SayfasıEmail
Robotics & Automation Society
Resmi Hesaplar
Hesap Bağlantıları
Email

RAS Nedir ?

IEEE Robotik ve Otomasyon Sistemleri topluluğu, robotik ve otomasyonda yenilik, eğitim ve temel ve uygulamalı araştırmaları ilerletmeye çalışır. Robotik, insanlarla işbirliği içinde otonom veya yarı otonom olarak çalışan sensörler ve aktüatörler içeren sistemlere odaklanır. Robotik araştırma, yapılandırılmamış ortamlarla başa çıkmak için zekayı ve uyarlanabilirliği vurgular. Otomasyon araştırması, genellikle uzun süreler boyunca yapılandırılmış ortamlarda özerk olarak çalışan sistemlere ve bu tür ortamların açık yapılandırılmasına odaklanarak verimliliği, üretkenliği, kaliteyi ve güvenilirliği vurgular.

IEEE DEU RAS Neler Yapmayı Hedefliyor ?

IEEE DEU RAS ekibi önümüzdeki dönemde bir küçük ölçekli proje gerçekleştirmeyi ve 2 projenin temelini oluşturmayı hedefliyor. Bu projelerin geliştirilmesi aşamasında verilecek olan eğitimlerle ve edinilecek deneyimler ile birlikte topluluk üyelerimizin ilgi duyduğu bu alanda kendilerine çok özel yetkinlikler katmayı hedefliyoruz.
Organize faaliyetler düzenlemeyi, yukarıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bağımsız bir araştırmacı olarak yeni becerilerin öğrenilmesine vurgu yapmayı hedefliyoruz.

2022-2023 dönemindeki RAS Eş Başkanları Kimlerdir ?

Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi İsmail Taştepe ve Burak Özdemir olarak 2022-2023 RAS eşbaşkanı olma görevini üstlenmiş bulunmaktayız.