Fergan Kayıran
Robotics & Automation Society Başkanı

Elektrik - Elektronik Mühendisliği 4. Sınıf

LinkedIn SayfasıInstagram SayfasıE-Posta Adresi
Robotics & Automation Society
Resmi Hesaplar

Hesap Bağlantıları

Instagram SayfasıE-Posta Adresi

IEEE DEU RAS Üyesi Olmak Nedir?

Dokuz Eylül Üniversitesi IEEE kulübü, Robotics and Automation Society -RAS- olarak kulübümüzün teknik konulardaki eksikliğini ve bunun yanında, projeler konusundaki noksanlığını giderip genel kulüp etkin olma durumunu geliştireceğiz. Gerek üniversitemizin kendi iç camiasında, gerekse Türkiye geneli üniversiteler arasında kulübümüzün kalitesini ortaya koyma hedefindeyiz.

Binaenaleyh önümüzdeki 2021-2022 döneminde de içinde bulunduğumuz durumun dezavantajlarını birer avantaja çevirerek proje vb. konularda çalışmalarımıza hız vereceğiz. Uzaktan eğitim, yüz yüze eğitimden daha rahat bir eğitim tarzı benimsediğinden mütevellit; eğitim, proje ve panel, konferans gibi etkinliklerin sayısını arttırıp mevcut durumda edinemediğimiz genel teknik bilgileri, çoğunluğu mühendislik öğrencileri olmak üzere; üniversite öğrencilerini üzerinde durduğumuz konular hakkında bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Gelecek sene içerisinde yapılması planlanan Türksat Model Uydu Yarışması için hali hazırda işleyişte olan bir proje takımı kurduk. Bu proje takımını genel bir AR-GE takımı haline getirerek konu üzerinde Türkiye çapında genel bir başarı elde etmeyi planlamaktayız. İşbu konular üzerine çalışmak ve kendini geliştirmek isteyen tüm mevcut öğrencilerimizi komitemizde görmekten mutluluk duyarız.

Her Yönüyle RAS Nedir?

Robotics and Automation Society adından da anlaşılacağı üzere robotik sistemlerin kurulumu, kullanılması ve otomasyon sistemleri üzerine çalışan bir komitedir. Dokuz Eylül RAS olarak mümkün olduğu kadarıyla bu konulara ağırlık vermeye çalışan bir topluluğuz. Gömülü sistemlerin kodlanmasından, bunların kullanılacağı programlar ve projelerin üretimi de bu çerçeve içinde değerlendirilen konulardır. Bugüne kadar komitemiz tarafından düzenlenen ve bu konular üzerine çalışacak öğrenci yetiştirmeyi hedefleyen birçok kodlama ve atölye eğitimleri verdik; bunların yanında gerçekleştirdiğimiz projelerimiz de bulunmakta. Önümüzdeki dönemlerde de bu kültürü devam ettirip yeni işler başarmak isteyen tüm arkadaşlarımızı komitemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

2021-2022 dönemindeki RAS başkanı kimdir?

Merhaba ben Fergan Kayıran,Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Enerji ve otomasyona olan ilgimden dolayı bu dönem RAS başkanlığı görevini üstleniyorum.

DEU Mavi(EN)
RAS