Ece Kaplan
Women in Engineering (WIE) Eş Başkanı
Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf
LinkedIn SayfasıInstagram SayfasıEmail
Utku Cankılıç
Women in Engineering (WIE) Eş Başkanı
Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf
Linkedin SayfasıInstagram SayfasıEmail
Woman in Engineering
Resmi Hesaplar
Hesap Bağlantıları
Email

IEEE WIE Nedir?

Women in Engineering Affinity Group (WIE) kadınların; bilim, teknoloji, mühendislik, kariyer ve yönetim alanlarında ki gelişimlerine katkı sağlamak , onların sektördeki yerlerini vurgulamak ve daha aktif, daha yaratıcı ve güçlü olmalarını kendine amaç edinen uluslar arası en büyük meslek örgütüdür.

WIE, kadın ve erkeklerin bilim, sanayi, teknoloji ve toplumsal kariyer alanlarında birlikteliğini ve eşitliğini öngörür.

IEEE DEU WIE Neler Yapıyor?

IEEE DEU Wie olarak biz de bu amaç doğrultusunda her yıl workshoplar, teknik geziler, okul çağındaki çocuklara eğitici etkinlikler, mezunlarla ve sektördeki kişilerle söyleşiler düzenlemekteyiz. WIE STAR projemiz ile yılın belli bir döneminde bir ortaokul veya liseye gidip onlara eğitimler vererek onları bilime, mühendisliğe teşvik edici etkinlikler düzenliyoruz.

2022 - 2023 dönemindeki WIE Eş Başkanları kimlerdir ?

Biz Ece Kaplan ve Utku Cankılıç. Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyiz. Kadın mühendis ve adaylarının çalışma yaşamındaki eşitliklerini belirtmek ve onları bu konuda teşvik etmek amacıyla çalışmalar yapacak olduğumuz bu komitenin başkanlık görevini üstlenmiş bulunmaktayız.

IEEE DEU WIE Etkinlikleri

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için: ieeedeu.wie1@gmail.com

Sen de hem kendi gelişimine katkı yaparken, bir yandan sosyalleşmek istiyorsan BU AİLEYE SENİ DE BEKLİYORUZ!