Selin Evcil
Women in Engineering (WIE) Başkanı

Makine Mühendisliği (İÖ) 2. Sınıf

EmailInstagramLinkedIn
IEEE DEU WIE
Resmi Hesapları
InstagramEmail

IEEE WIE Nedir?

Women in Engineering Affinity Group (WIE) kadınların; bilim, teknoloji, mühendislik, kariyer ve yönetim alanlarında ki gelişimlerine katkı sağlamak , onların sektördeki yerlerini vurgulamak ve daha aktif, daha yaratıcı ve güçlü olmalarını kendine amaç edinen uluslar arası en büyük meslek örgütüdür.

WIE, kadın ve erkeklerin bilim, sanayi, teknoloji ve toplumsal kariyer alanlarında birlikteliğini ve eşitliğini öngörür.

IEEE DEU WIE Neler Yapıyor?

IEEE DEU Wie olarak biz de bu amaç doğrultusunda her yıl workshoplar, teknik geziler, okul çağındaki çocuklara eğitici etkinlikler, mezunlarla ve sektördeki kişilerle söyleşiler düzenlemekteyiz. WIE STAR projemiz ile yılın belli bir döneminde bir ortaokul veya liseye gidip onlara eğitimler vererek onları bilime, mühendisliğe teşvik edici etkinlikler düzenliyoruz.

2021-2022 dönemindeki WIE başkanı kimdir?

Ben Selin Evcil. Dokuz Eylül Üniversitesi Makina mühendisliği bölümünde 2. Sınıf öğrencisiyim. Kadın mühendisleri görünür kılmak ve cinsiyet eşitliğini toplumsal hayatın her alanına yaymak adına somut adımlar atabilmek için bu görevi üstlenmek istedim.

IEEE DEU WIE Etkinlikleri

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için: ieeedeu.wie1@gmail.com

Sen de hem kendi gelişimine katkı yaparken, bir yandan sosyalleşmek istiyorsan BU AİLEYE SENİ DE BEKLİYORUZ!